Mac Mini - Koji TV spojiti
  • Uzeo sam novi mac mini i spojio ga na TV. Problem je da je slika na TV-u (Panasonic LCD, 4-5 godina star) prilično loša. Za gledat filmove je dobra ali za surfanje i čitanje teksta je katastrofa.

Ako uzmem neki FullHD TV da li to znači da ću dobiti istu sliku kao na 1920x1080px monitoru? Na šta bih još trebao obratiti pozornost kod kupovine TV-a? Da li netko ima neku preporuku?

Budući da gotovo i ne gledam TV razmišljao sam i o opciji da uzmeme 27" Cinemu i neki TV tuner ali ne znam kako to funkcionira. Ako netko ima iskustave nek javi da li je slika ok, da li se može koristit apple remote da ne moram dodavat još jedan daljinski, ...?

Neka treća ideja?

Hvala Vlado

Post edited by Dottore at 2012-12-19 17:22:28
  • 5 Komentara sorted by
  • Nikada neces dobiti sliku koja je ugodna za surfanje na teveu dok god su HD rezolucije u igri, jednog dana kad bude 4k reza da, ali ovo ti je jednostavno tako.

• Pozdrav, koristim minija 4.1 na 32LD750 ne da je dobro nego je mrak, telka je 200 herca,full HD, lcd ips panel, 2 ms .U drugoj sobi imam minija 2.1 na telki isto lg 32"LH 4000 full hd -super slika - - možeš buljiti i u jedan i drugi cijel dan sa 20 cm oštro -fino -predivno:) Prije toga sam imao monitor samsung sincmastera 226 bw 22", pa 23"lg full hd monitor pa lg 27" full hd monitor tv - ništa nije za usporediti sa kvalitetnim 32" tv ustvari model koji imam je mogu reći da nije uopće tv jer ima IPS Panel LCD, 2ms i 200hrz - koristim ga i za ps3 - slika je mrak. bolja je nego na bilo kojem tft lcd monitoru tj neusporedivo sa tft monitorom uopće!!!

Bljak monitor - mac mini je ko stvoren za 32" samo zaboravi jeftilene. IPS LCD Zakon zapamti!

Evo link sa specifikacijom tv-a kojeg ja koristim.

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LD750-lcd-tv

Pozdrav

• Tommee i ivica-zg - hvala na odgovorima.

Budući da jedan kaže da slika nikada neće biti ugodna za surfanje i čitanje teksta a drugi ga mu je slika na TV-u zakon malo sam zbunjen.

@ivica-zg Da li ti je slika odlična samo za filmove i sl. ili je i čitanje teksta jednako dobro? Možeš možda poslati fotku? Ja se baš ne kužim u matrice, herce i sl. Da li možda znaš neki bijeli (eventualno sivi) tv koji bi bio kvalitetom sličan tvom TV-u?

@Tommee Ja imam 24" apple monitor sa rezolucijom 1920x1200px. Zar ne bi slika na 24" full HD (1920x1080px) TV-u trebali biti iste (slične) kvalitete?

Puno hvala obojici još jednom!

• Hej Vlado, nemaš brige za čitanje ,bolje nego na monitoru, uzmi mat ekran da nemaš problema sa refleksijom ako češ biti blizu Tv. Ono što sam naglasio slika ti je bolja nego na bilo kojem monitoru a isprobao sam in dosta. S čitanjem nemaš problema, po meni je bolje. Gle sve te telke imaju sva moguča podešavanja tako da si bezbrižan. Sad za boje nisam siguran koje češ naći ,bijele modele Tv je imao Philips. Ako želiš biti zadovoljan zaboravi jeftilene, znači tv sa speckama od game-ing monitora, a to ti je to kaj sam ti poslao. 2ms, 200 herza,full HD, IPS Panel. pozdrav

• ako gledas film ili citas tekst na svom TV-u, ukljuci na njemu post processing, efekte slike i te, da ti malo zamuti te piksele - jer tekst ne bude ugodan za citanje u 1080p na recimo 42" TV-u.

kad budes igrao igre, ukljuci game mode na tv-u - zbog input laga.

MacBook Pro (Retina) iPhone5 iPad iPod nano
Pokreni novu diskusiju

Pozdrav korisniče,

Za pun pristup forumu odaberi jedno od ova dva dugmeta:

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Tagged

Top Posters

MacKorisnici (6945)

• nikolamujdzic
  • nbacac23
  • Ilija
  • merfi
  • darmar80
  • mijat3108
  • bubi
  • JiXaW
  • Shinobi