Iphone 2G, 3G i 3Gs/Ipod Touch - 3.1.2 Jailbreak!
  • 483 Komentara sorted by
  • said:

Hackulo.us radi bez problema čak i na iPhonu 3GS sa novim bootROMom kojega sam frendu JB sa Blackra1n-om.

A što se tiče JB iPhona 3GS sa novim bootROMom pomoću Blackra1na Ne smije se dozvoliti da se iPhone ugasi ili reboota jer onda traži da se spoji na iTunse i restora što nije potrebno već samo treba ponovo pokrenuti Blackra1n i radi poslije normalno do sljedećeg gašenja ili reboota.

Uskoro će GeoHot prepraviti svoj Blackra1n tako da će JB i sa novim bootROMom ići bez problema :twisted:

Znaci cekat tog geohota da popravi JB, znas li mozda kad bu to bilo?
    Post edited by Unknown User at 1999-11-30 00:00:00
  • Ne,nema smisla cekati dok se taj gejko zmisli raditi.
    I f***in HATE vanilla.
    Hackintosh: 2500k @ 3.3GHz, GA-Z68X-UD3H-B3, 4GB G.Skill RAM 1333MHz, WD Green 1 TB, Sony Optiarc
    iPhone 3GS koji je pobjegao iz zatvora, ali jos nije otkljucao lisice.
  • said:

Hackulo.us radi bez problema čak i na iPhonu 3GS sa novim bootROMom kojega sam frendu JB sa Blackra1n-om.

A što se tiče JB iPhona 3GS sa novim bootROMom pomoću Blackra1na Ne smije se dozvoliti da se iPhone ugasi ili reboota jer onda traži da se spoji na iTunse i restora što nije potrebno već samo treba ponovo pokrenuti Blackra1n i radi poslije normalno do sljedećeg gašenja ili reboota. :twisted:

Kad traži spajanje na iTunse i restore znači pokrenem ponovo Blackra1n i radi normalno sa svim do tad instaliranim apklikacijama?
  • 2 pitanja
    1.jel ultrasnw radi na zadnjem basebandu? ako ne, sa cime da unlockam?
    2.dali se 3G moze ugasiti i ponovno upaliti nakon JB sa blackrainom
    bez da ga se opet "steka" na komp?
  • 1. blacksn0w
    2. ne
    SMRT VANILIJI, SLOBODA FORUMASIMA!
  • pod 2 ti je da

@ficho novi bootroom je na 3gs-u, ne 3g-u
    iPhone 4 16GB Black, 4.1 JB
    iPhone 3G 16GB White, 4.1 JB+Unlock
    10.6.7 Hackintosh(Asus P7P55D-E, Intel Core i5 760, nVidia GTX 460, 4GB RAM)
  • Errr, zakleo bi se da je pisalo mora, a ne moze :oops:
    SMRT VANILIJI, SLOBODA FORUMASIMA!
  • hvala decki!
  • Koje su vase pretpostavke i ocekivanja, kad ce izaci normalan, bez glavobolja jailbreak za 3.1.2 GS??
    mislim na te nove sa cudnim bootromom ili necim....
    a?? ili je ovo maximala sta je napravio ovaj geyko??
  • Pozdrav, imam iPhone 3G 8GB dva tjedna i htio bih ga JB zbog raznih dobrih aplikacija i igrica.
    Koliko traje sam proces JB i ima li kakvih negativnih strana osim gubljenja garancija?

Jeli iPhone s tim JB ostaje na HR jeziku ?
  • Pa jedina negativna strana je da si mozes shebati iPhone. A ako si na 3.1.2 i JBas s BlackRa1nom onda JB traje oko 30sec
    I f***in HATE vanilla.
    Hackintosh: 2500k @ 3.3GHz, GA-Z68X-UD3H-B3, 4GB G.Skill RAM 1333MHz, WD Green 1 TB, Sony Optiarc
  • neces nista sjebat ako ne budes diro ono sta neznas cemu sluzi, garanciju ne gubis, samo napravis restore. zasto bi ostao bez HR jezika? ne brise se nista niti je to poseban frimware nego se samo modificira postojeci
  • Ljudi molim vas da mi ili privatnom porukom ili tu objasnite kako instalirati crackane aplikacije, npr. smacktalk! ili tako nesto.
    Preko iTunesa nemogu !

Molim za pomoc !
  • Možeš iTunesom, ali ne znaš.
    Bilo već 876 puta u zadnje dvije godine.
    Pretraži forum prije nego pitaš.
    Being the richest man in the cemetery doesn’t matter to me … Going to bed at night saying we’ve done something wonderful… that’s what matters to me.
  • Nemogu zato sto pokazuje neku gresku dok je stavim na mob.
    Daj mi link please
  • evo uspješno sam napravio JB i instalirao Cydia, ali sada kad oću da na Iphone ubacim aplikacije javlja mi grešku "The application was not installed on the iphone because an unknown error occurred (0xE8008001)
    Unaprijed svima hvala na odgovoru
  • Jeste instalirali Appsync?
    Niste.

Jeste pročitali i dovoljno se informirali prije pokušaja JB-a?
    Niste.

Zar je stvarno lakše trpati forum milijardama istih postova, nego recimo taj error koji ste napisali tu napisati u google?
    Gle čuda, prva stvar koja vam izleti kao odgovor je: forgot to install appsync? I još ti napiše kako i odakle se instalira.
    Being the richest man in the cemetery doesn’t matter to me … Going to bed at night saying we’ve done something wonderful… that’s what matters to me.
  • Ja sam instalirao i sve mi radi !
  • said:

Jeste instalirali Appsync?
    Niste.

Niste.

Zar je stvarno lakše trpati forum milijardama istih postova, nego recimo taj error koji ste napisali tu napisati u google?
    Gle čuda, prva stvar koja vam izleti kao odgovor je: forgot to install appsync? I još ti napiše kako i odakle se instalira.

Ajde ne o AppSyncu.
  • said:

Jeste instalirali Appsync?
    Niste.

Niste.

Nemoj pametovat jer nisi sigurno pametan kao ja
  • može pomoć
    napravio sam jb blackra1n i unlock radi se o 3gs
    sve radi ali zna se nekad sam ugasiti ok kad sam kući pa ga nije problem upaliti ali vani ili na poslu je

može li mi tko pomoći
  • Sam se gasi? Cudno, kod mene je ista situacija, imam novi BootRoom i tethered jailbreak sa RC3 ali mob se ne gasi
  • pitanjce..možda glupo,možda ne..:P
    imam 3G...3.1.2 je na njemu...jailbrejkan još prije mjesec dana pomoći blackraina..
    sad bi ga htio i unlockat..
    dovoljno samo pokrenut blackraina sa moba dok je spojen na komp..
    il moram cijeli proces ponovno pokretat?..znači prvo jailbrejk pa odma unlock,itd...:P
  • said:

Nemoj pametovat jer nisi sigurno pametan kao ja

Da, dokazao si to svojim NEznanjem korištenja googla.
    Inače, na ovom forumu se zahvalimo kad nam se pomogne, ne budemo drski i bezobrazni.
  • said:

pitanjce..možda glupo,možda ne..:P
    imam 3G...3.1.2 je na njemu...jailbrejkan još prije mjesec dana pomoći blackraina..
    sad bi ga htio i unlockat..
    dovoljno samo pokrenut blackraina sa moba dok je spojen na komp..
    il moram cijeli proces ponovno pokretat?..znači prvo jailbrejk pa odma unlock,itd...:P

ili jednostavnu u Cydii dodaj source "www.blackra1n.com" i instaliraj blacksn0w? ;)
  • Decki gledajte ovako.
    Neki dan mi je frend donio 3gs od 16gb da mu napravim jb.
    I sve napravim kako treba jer sam ga radio vec 20 puta i sve je u redu dok se tel. ne mora resetirati ili ugasiti ili nesto takvo jer onda kad se upali u biti cijelo vrijeme ostaje u recovery modu i jednostavno ga opet moras s blackom napravit i sve ostane onako kako je bilo na njemu.Znaci sve aplikacije i postavke itd.

Znaci svaki put se mora nanovo blackat cim se ugasi ili resetira ili tako nesto.
    Kad sam radio jb iskljucio sam 3 g. onda sam i ono ubijao ituneshelper i to i jedno 5 puta sam ga jb- ako i svaki put sam rucno unosio u cydiu sourceve itd. i cim se recimo morao resetorat vratilo me u recovery.

Onda sam ga odnio frendu koji je punooo bolji od mene u tome i njemu se desavalo isto i kaze da mu je to sad prvi put u zivotu da to vidi.

Sta raditi?

blackrain je rc3 s kojim sam ja radio.
    Radio sam to na windowsima 7 nije uspjelo i radio sam na macu i i sto nije uspijelo
  • Ljudi mala pomoc bi mi odbra dosla imam 3gs 3.1.2 i super radio sa jalibreak al dok nisam skino neku themu i onda je totalno blokirao jednostavno samo se restarovao nikkao da krene ...Pokusao sam restor preko i tunesa izbacivo mi eror neki...Sjetim se i skinem odavde firmvare 3.1.2 i odradim restor i opet ozivi i naravno jalibreak al je problem sto sad sa tom verzijom kad otvorim iphone preko ifunbox nema nigdje foldera private-var jer sam zelio rucno da stavim themu i nema nista kao prije..Dal je moguce ikako da instaliram sa sluzbene stranice njihovu orginalnu verziju da mi bude kao prije sve polim pomoc....
  • mozda trebas winterboard totalno uninstalirat pa resetirat pa ponovo skinut winterboard

ili probaj preko fuge izbrisat tu temu i winterboard pa sve ponovo.
  • ma sve sam ja to sad obrisao kao nov je sad i jelibrek napravit al nemam u njemu kad otvorim preko usb foldere ni cydia ni private ni VAR shvacate sta zelim rec sa prvim firmvare bilo je to sve jednostavno sad kad zelim da rucno stavim themu u njega neznam gdje stavit nije kao prije e kako da stavim orginal od apla firmware na update da se instalira...A da stavim naprimjer firmvare 3.0 i kad budem prikljucio na itunes hocel htjet napravit update na 3.1.2 jel nece bit nikakvih problema?
  • @barusha
    Jesi li uspio riješiti onaj problem s recovery modom jer se izgleda i meni to događa? 3GS (SW 3.1.2 Modem FW 05.11.07) jb i unlock s blackra1n-om RC3 ali čim se ugasi baterija i ponovo upali upadne u recovery mode... moram ga spojit na PC i ponovo pokrenit blackra1n...
  • kako me zivcira sta se ljudi upustaju u JB a da se ne informiraju, TO TAKO MORA BIT, drugacije (zasad) nemoze
  • said:

@barusha
    Jesi li uspio riješiti onaj problem s recovery modom jer se izgleda i meni to događa? 3GS (SW 3.1.2 Modem FW 05.11.07) jb i unlock s blackra1n-om RC3 ali čim se ugasi baterija i ponovo upali upadne u recovery mode... moram ga spojit na PC i ponovo pokrenit blackra1n...

I kad ponovno pokrenes blackra1n jel ti se normalno upali?
    ipastorovic-Koliko puta ga mozes tako bootati da sve bude u redu?Cujem puno ljudi je tako nakog gasenja bootalo ga 2-3 puta i 4. put nisu mogli.Jesi li ga ti puno puta tako iz recovery moda uspio vratiti tako da samo pokrenes blackra1n?
  • ja sam ga sveukupno 6 puta uspio tako napraviti ,ali mi se stvarno vise ne da,a i kolega nema pojma o tome kak da se sluzi ciji je tel. pa ce ga ostavit onak tvornickog kak je.

u redu je ipastorovicu ,sve je u redu.
    I ja sam jucer cuo da to za sad tak mora bit na 3gs-u ali kolega koji je meni dao svoj tel. da mu to napravim nema pojma o tome i nemogu mu stavit blackrain na komp pa nek svaki put si ga boota sam.
  • A l sad ne kuzim ovo.
    Dosao mi frend i kaze ajd napravi mi to bez obzira ,sto svaki put moram taj make it rain stisnut.
    Pa jel to znaci da se to moze stalno radit dok god ne izadje neki drugi alat ili nesto.
  • I ja imam jedan problem, pise da ga i dalje reboota, a iphone se upali i normalno radi... Onda pogledam i nema blackra1na na iphoneu. Sta bi trebao napravit?
  • said:

said:

@barusha

I kad ponovno pokrenes blackra1n jel ti se normalno upali?
    ipastorovic-Koliko puta ga mozes tako bootati da sve bude u redu?Cujem puno ljudi je tako nakog gasenja bootalo ga 2-3 puta i 4. put nisu mogli.Jesi li ga ti puno puta tako iz recovery moda uspio vratiti tako da samo pokrenes blackra1n?

samo sam ga 2 puta ttako booto (izbjegavam) i sve je ok... ceka se novi alat za JB
  • Stvarno?Novi alat za jailbreak?Hoce li biti untethered?Jel bilo govora o tome kada izlazi?

I jos me zanima je li isto kada ti se iPhone restartira kada nesto instaliras iz cydie i kada ti se baterija skroz isprazni i mob se sam ugasi,jel se i jedno i drugo moze rjesiti tako da ga se boota s blackra1nom?I cuo sam da neki ljudi govore kako za instalaciju cydie treba restart i da tako gubis jailbreak,je li to tošno?
  • said:

Stvarno?Novi alat za jailbreak?Hoce li biti untethered?Jel bilo govora o tome kada izlazi?

I jos me zanima je li isto kada ti se iPhone restartira kada nesto instaliras iz cydie i kada ti se baterija skroz isprazni i mob se sam ugasi,jel se i jedno i drugo moze rjesiti tako da ga se boota s blackra1nom?I cuo sam da neki ljudi govore kako za instalaciju cydie treba restart i da tako gubis jailbreak,je li to tošno?

ceka se novi blackran koji ce radit untethered jb, da, mob se uvjek mora bootati s blackrainom. nije istina, JB ostaje nakon boota
  • said:

Stvarno?Novi alat za jailbreak?Hoce li biti untethered?Jel bilo govora o tome kada izlazi?

JEbeni restart, je jebeni restart. Nije bitno kak ga ugasis pa pokrenec, uvjek je to sve jebeni restart. I ko boga vas molim, dajte se malo informirajte prije nego JBate, ako niste ni dostojni upisati to u google onda iphone i JB stvarno nije za vas.
    I f***in HATE vanilla.
  • ajd zast uvijek ljude napadate.
    Pa sta sto ne znaju sta je totalni restart ,a sto je lite restart itd.
    To sad sto se desava se desava jedino s iphonima 3gs i to sa onima koji su bas novije proizvodnje,znaci tjedna proizvodnje.
    J a sam napravio 3 3 gsa prije mjesec dana i na nijednom se nije desavalo ovo sto mi sev desava sad na ovima koje su kolege donijeli iz t coma prije 5 dana.
  • said:

kako me zivcira sta se ljudi upustaju u JB a da se ne informiraju, TO TAKO MORA BIT, drugacije (zasad) nemoze

A kad si ti postavljao pitanja tipa: "a kako mogu ubacit ovu gitaru u svoj iPhone?" bilo ti je drago što si dobio odgovor.... jer zato si i postao na forumu i imao sreće što ti je iskusniji i kulturniji korisnik odgovorio, a nije bio kratkih živaca kao TI sada....
    i bytheway... na početku posta stoji kome se obraćam....

@barusha
    Hvala! Vidim da je to trenutno nerješiv problem, samo me bunilo što su neki napisali da im nakon JB i unlocka sve OK radi iako imaju ovu verziju Iphone-a.
    Ostaje nam čekati... LP
  • Ajde ajde.... Malo manje pametovanja, malo vise kulture. NITKO se nije rodio pametan! Zato i postoje FORUMI!
    Kakav Google?? Zašto je onda forum ovaj, onaj?? AL , istina JEST, treba koristiti trazilicu na forumu, i tek onda postavljati pitanja......
  • said:

said:

kako me zivcira sta se ljudi upustaju u JB a da se ne informiraju, TO TAKO MORA BIT, drugacije (zasad) nemoze

A kad si ti postavljao pitanja tipa: "a kako mogu ubacit ovu gitaru u svoj iPhone?" bilo ti je drago što si dobio odgovor.... jer zato si i postao na forumu i imao sreće što ti je iskusniji i kulturniji korisnik odgovorio, a nije bio kratkih živaca kao TI sada....
    i bytheway... na početku posta stoji kome se obraćam....

Razumio bih da je degdje zakopano na forumu pa da bas nemozes naci a nisi skuzio da postoji shearch, ali JBT, bilo je 5 postova iznad. Nauci se koristiti forumom.
    I f***in HATE vanilla.
  • imam jedno pitanje posto sam novi korisnik Iphone 3GS napravio sam Jailbreak i sve radi normalno osim sto ga moram paliti preko jailbrak kada se ugasi ! to mi je sve poznato sa ovog foruma

A pitane moje je dali se smijem sada spojiti na komp na Itunes posto sam cuo da neradi kad se jailbreak napravi i da onda se oce zblesirati !
  • said:

imam jedno pitanje posto sam novi korisnik Iphone 3GS napravio sam Jailbreak i sve radi normalno osim sto ga moram paliti preko jailbrak kada se ugasi ! to mi je sve poznato sa ovog foruma

A pitane moje je dali se smijem sada spojiti na komp na Itunes posto sam cuo da neradi kad se jailbreak napravi i da onda se oce zblesirati !

ma od koga si to samo čuo da mi je znati? a što misliš, kako svi ljudi koji imaju JB sinkroniziraju aplikacije, muziku i ostalo, ako ne preko itunesa?
  • ma od koga si to samo čuo da mi je znati? a što misliš, kako svi ljudi koji imaju JB sinkroniziraju aplikacije, muziku i ostalo, ako ne preko itunesa?

ja samo pitam imam telefon tek tri dana i tako sam cuo od jednog frenda oprostite na neznanju i hvalaa na odgovoru
  • decki treba mi brzo odg.
    Kolegi sam prije par dana radio jb i unlock na 3gs-u.
    Stvar je u tome sto se on cijelo vrijeme moze spajati na internet preko njegovog tel.broja iako one postavke vpn i to nisu opce podesene.
    Kako da mu to iskljucim .tako da se moze spajati na net samo preko wirelessa.

a jos imam jedan problem,a taj je da sam ja kod kuce stavio njegov iphone na svoje itunese i autorizirao komp tak da mu prebacim svojih aplikacija,ali sad kad odem recimo na njegovom iphonu na appstore onda me trazi moj passw. a u biti trebao bih ga sloziti da trazi njegov i da je prijavljen njegov apple id.
    Naravno da sam gore u tunesima napravio i deautorizaciju ,ali i dalje trazi moj pass.
    A kad odem u postavke pa tamo u store pise da je njegov racun prijavljen.
    Ne kuzim sad.
    Hvala .
  • said:

ma od koga si to samo čuo da mi je znati? a što misliš, kako svi ljudi koji imaju JB sinkroniziraju aplikacije, muziku i ostalo, ako ne preko itunesa?

ja samo pitam imam telefon tek tri dana i tako sam cuo od jednog frenda oprostite na neznanju i hvalaa na odgovoru

nemaš se zbog čega ispričavati. a frendu kaži da je... mulac :)
  • said:

decki treba mi brzo odg.
    Kolegi sam prije par dana radio jb i unlock na 3gs-u.
    Stvar je u tome sto se on cijelo vrijeme moze spajati na internet preko njegovog tel.broja iako one postavke vpn i to nisu opce podesene.
    Kako da mu to iskljucim .tako da se moze spajati na net samo preko wirelessa.

preko iphonea nek ode na stranicu http://www.unlockit.co.nz i instalira fake APN

said:

a jos imam jedan problem,a taj je da sam ja kod kuce stavio njegov iphone na svoje itunese i autorizirao komp tak da mu prebacim svojih aplikacija,ali sad kad odem recimo na njegovom iphonu na appstore onda me trazi moj passw. a u biti trebao bih ga sloziti da trazi njegov i da je prijavljen njegov apple id.
    Naravno da sam gore u tunesima napravio i deautorizaciju ,ali i dalje trazi moj pass.
    Ne kuzim sad.Hvala .

daj mu svoj pass ili nek se pozdravi s tvojim aplikacijama
  • said:

Err Settings > Store > Sign out i napravi mu acc samo za njega
Pokreni novu diskusiju

Pozdrav korisniče,

Za pun pristup forumu odaberi jedno od ova dva dugmeta:

Login with Facebook Sign In with Google Sign In with OpenID Sign In with Twitter

Top Posters

MacKorisnici (6930)

• iVar87
  • alenq
  • mujagawudakhi
  • djgagy
  • duke12
  • apple99
  • 031robert
  • krkljan
  • zaki23
  • iOprema